Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo wybrać materac Tempur?

 

 

Co to jest TEMPUR?

 

TEMPUR obecny jest obecnie w prawie 80 krajach świata. Geneza TEMPUR sięga lat 70, kiedy w Agencji NASA opracowano materiał redukujący nacisk wywołany przeciążeniami podczas lotów kosmicznych. Dalej historia potoczyła się niezwykle dynamicznie:

 

Lata 80. : opracowanie procesu produkcji przemysłowej wynalezionego przez NASA materiału TEMPUR

1989: szwedzka firma Fagerdala Foams kupuje DAN-FOAM i kontynuuje rozwój materiału TEMPUR

1991: wprowadzenie TEMPUR na rynek

1996: najszybciej rosnąca firma w Danii

1998: nagroda NASA dla firmy TEMPUR

1999: połączenie DAN-FOAM ApS i TEMPUR PEDIC, INC. – powstaje TEMPUR WORLD, INC. z siedzibą w Lexington, Kentucky, USA

2001: 2.fabryka TEMPUR – Virginia, USA

2002: 2 amerykańscy inwestorzy kupują szwedzką firmę TEMPUR WORLD, INC.

2003: debiut na giełdzie nowojorskiej (NYSE)

2006: 3.fabryka TEMPUR, New Mexico, USA

 

 

 

Na początku powstały modele Combi 15, 20, 25. W efekcie pracy inżynierów w kolejnych latach wdrożono Original 15, Original 20 oraz Royal 25, które zastąpiły rodzinę materaców Combi.

Seria Sensation, Sensation Deluxe oraz Cloud to odpowiedź na wysublimowane potrzeby Klientów z całego świata. W 2013 roku TEMPUR jeszcze bardziej udoskonalił swoją ofertę. Obecnie dostępne są następujące rozwiązania:

 

Materace z rodziny TEMPUR® Original 19, 21, 25

 

Materace z rodziny TEMPUR® Original Deluxe 22, 27

 

Materac z rodziny TEMPUR® Original Royal 25

 

Materac z rodziny TEMPUR® Original Supreme

 

Materace z rodziny TEMPUR® Cloud 19, 21, 25

 

Materace z rodziny TEMPUR® Sensation 19, 21, 25

 

Materace z rodziny TEMPUR® Sensation Deluxe 22, 27

 

 

Najczęściej zadawane przez Klientów pytania:

 

 

Co to jest TEMPUR?

 

TEMPUR® to specjalny materiał, reagujący na nacisk oraz temperaturę. Otwartokomórkowa struktura materiału TEMPUR pozwala na takie rozłożenie ciężaru, że ciało jest maksymalnie rozluźnione i zrelaksowane. Konkretną korzyścią dla Klienta jest możliwość spokojnego snu w jednej pozycji. Zmiany pozycji są znacznie rzadsze w porównaniu do tradycyjnych systemów spania. Prawidłowa pozycja anatomiczna kręgosłupa to znacznie szybsza i większa regeneracja naszego organizmu. Wyeliminowanie nacisku często powoduje zanik dolegliwości bólowych barków, łokci, bioder oraz kręgosłupa.

 

Jaki materac TEMPUR jest dla mnie najbardziej odpowiedni?

 

Odpowiedź wydaje się być oczywista. Najbardziej komfortowy :) Z tym, że jak Ty definiujesz komfort? Dla jednego Klienta komfortowy jest równoznaczny z twardym. Dla innego znowu komfort kojarzy się z miękkim materacem. Z naszej definicji komfortowy to taki, który ułoży Twój kręgosłup w prawidłowej, anatomicznej pozycji, maksymalnie zredukuje nacisk na Twoje ciało pozwalając Ci spać długo w jednej pozycji bez potrzeby jej zmiany. Jest to również materac taki, który zapewni Ci odpowiednią stabilność.

 

Co decyduje, że akurat ten model jest dla mnie najbardziej odpowiedni?

 

Przeważnie głównym czynnikiem determinującym wybór konkretnego modelu są warunki fizyczne Klienta. I nie chodzi tu tylko o wagę oraz wzrost. Jest szereg innych czynników antropometrycznych, które doświadczony konsultant natychmiast wychwytuje. Do dyspozycji są następujące materace, które można podzielić ze względu na twardość na 3 grupy:

 

 

Miękkie: Cloud 19,21,25

Twarde: Royal, Sensation, Original 25

Średnio twarde: Sensation Deluxe 22,27, Original Supreme 31, Original 19, Original 21

 

Uwaga: odczuwanie twardości materaca jest bardzo subiektywne i zależy od indywidualnych preferencji, przyzwyczajeń i budowy ciała. W przypadku materaców TEMPUR dużą rolę odgrywa też temperatura pomieszczenia: w zimnym pokoju materac początkowo może się wydawać bardzo twardy, nabierając miękkości gdy ogrzeje go ciepło ciała użytkownika. Dlatego przed zakupem należy położyć się na materacu przynajmniej na kilka minut, sprawdzając jakie odczucia zapewnia w różnych pozycjach.

 

Materace z rodziny Cloud są najbardziej miękkie. Materac jest odporny na zmiany temperatury. Kładąc się na nim odczuwamy przyjemny relaks. Pianka reaguje natychmiast. Ten rodzaj materaców przeważnie uwielbiają Amerykanie i Czesi. Pokochali również Polacy, ponieważ w naszym sklepie Cloud 22 jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem Tempur.

 

Najbardziej miękki model to Cloud 25. Z naszych badań wynika, że pasuje on dla ok 5% Klientów.*

Z naszego doświadczenia wynika, że materac ten jest poprawny ortopedycznie bardziej dla osób wyższych. 180-190 cm wzrostu przy zróżnicowanej wadze. Dzieje się tak dlatego, że masa ciała rozkłada się na większej płaszczyźnie i miękka pianka poddaje się bardziej równomiernie. Oczywiście jest to generalizacja od której są wyjątki.

*dane na podstawie obserwacji i badań z Klientami w sklepie stacjonarnym Materassi.pl.

 

 

 

Materace z rodziny Original 19, 21 zaliczane są do średnio twardych. Są zdecydowanie bardziej czułe na wahania temperatury niż Cloud. Ogólnie pierwsze wrażenie jest bardzo specyficzne. Po położeniu się czujemy jak materiał TEMPUR z pewnym opóźnieniem zaczyna reagować na ciało. Im dłużej leżymy tym bardziej i delikatnie się poddaje. Mamy wrażenie jakby dosłownie rozpuszczał się pod nami. Te właściwości pozwalają na niewyobrażalne odprężenie i relaks. Materiał TEMPUR poddaje się tylko do pewnego momentu, ponieważ w miarę upływu czasu pałeczkę przejmują warstwy fundamentalne. Przede wszystkim warstwa podstawowa oraz wspierająca, które odpowiadają za to, abyś czuł się stabilnie i pewnie, a Twój kręgosłup pozostał w anatomicznym ułożeniu.

Materace Original mają największy odsetek dopasowań*. Najbardziej bezpieczny pod względem dopasowania dla różnorodnych sylwetek jest Original 20 ( stary model, nr 1 w sprzedaży w naszych sklepach na terenie Polski) oraz nowy Original 21. *

*dane na podstawie obserwacji i badań z Klientami w sklepie stacjonarnym Materassi.pl.

 

 

 

Materac Original 25 zaliczany jest do materaców twardszych. Posiada dodatkową warstwę podstawową. Wysypiają się na nim zarówno osoby o wadze 60 kg jak i 160 kg. Pod warunkiem, że jest poprawnie dopasowany pod względem ortopedycznym. Tak jak każdy z rodziny Original jest wrażliwy na zmiany temperatury i reaguje z dużym opóźnieniem w porównaniu do modeli Cloud.

 

Oryginal 25 właściwościami zdecydowanie przypomina jeden z najstarszych materacy TEMPUR Royal 25.

 

Original Supreme 31 to najbardziej zaawansowany produkt Tempur. Zbudowany wielowarstwowo perfekcyjnie podpiera nasz kręgosłup. Traktowany jest jako materac średnio twardy z naciskiem na komfort. Wyróżnia go zaawansowana konstrukcja warstwy podstawowej oraz 5 cm warstwa ‘’Miękki Dotyk’’ w materacu nawierzchniowym, który nadaje odpowiedni ton komfortu.

 

 

Materce Sensation. Są najtwardsze. Nie koniecznie są polecane dla osób ciężkich. Tak jak wspomnieliśmy jest szereg czynników, które determinują upodobanie klienta do określonego modelu. Doświadczony konsultant wprawnie doradzi czy ten konkretny model jest dla Ciebie odpowiedni.

Sensation 25 to absolutnie najtwardszy model TEMPUR. Pasuje ok 5-6% Klientom pod względem dopasowania ortopedycznego.*

*dane na podstawie obserwacji i badań z Klientami w sklepie stacjonarnym Materassi.pl.

 

 

Sensation Deluxe 22 i 27. Są osoby, które tak bardzo przyzwyczaiły się do sprężynującego materaca, iż nie mogą sobie wyobrazić, że będzie inaczej. Jednak materac sprężynowy naciska na nasze ciało bardzo mocno obniżając komfort spania. TEMPUR opracował produkt właśnie dla takich Klientów. Łączy w sobie cechy materaca sprężynującego, a jednocześnie zapewniającego perfekcyjną redukcję nacisku. Deluxe 27 to model raczej średnio twardy z naciskiem na mocny komfort.

 

 

 

 

 

Czytałam na forum, że na materacu TEMPUR temperatura spania się podnosi. Czy tak jest w rzeczywistości?

Materiał termoelastyczny TEMPUR poprawia krążenie krwi, stąd jest nam cieplej. Aby było idealnie dla nas, należy uregulować temperaturę w pokoju i zaopatrzyć się w odpowiednią pościel z inteligentnym materiałem typu Outlast lub zastosować kołdrę letnią. W 70% przypadków takie rozwiązania pomagają*.

*dane na podstawie obserwacji i badań z Klientami w sklepie stacjonarnym Materassi.pl.

 

Dlaczego Tempur jest taki drogi?

Cena koresponduje z jakością. Materiał TEMPUR jest jedyny w swoim rodzaju. Zaprojektowany przez inżynierów technologii materiałowej na najwyższym poziomie. TEMPUR przeznacza znaczne środki na badania nad snem. Zanim produkt zostanie wprowadzony do produkcji przechodzi rygorystyczne badania oraz testy.

 

Każdy produkt opracowany jest w związku ze zróżnicowanymi potrzebami Klientów na całym Świecie.

 

Otrzymujesz gwarancję jakości, bezpieczeństwa oraz niepowtarzalności.

 

 

Mam obawy do tego co pisze TEMPUR. Czy naprawdę jest tak jak w reklamie?

Tak. Poświadczają o tym opinie Klientów. Warunkiem Twojego zadowolenia jest prawidłowo dobrany system spania. Jeżeli niedoświadczony konsultant źle dobrał materac lub Klient sam dokonał wyboru istnieje poważne ryzyko, że produkt nie spełni Twoich oczekiwań.

 

 

Czy przypadkiem nie przepłacam kupując materaca TEMPUR? Jest tyle innych materaców termoelastycznych na rynku.

 

Tutaj można posłużyć się analogią z branży motoryzacyjnej. Można zakupić Fiata, Skodę, BMW lub Porsche. Każdy z samochodów dowiezie nas w miejsce przeznaczenia. Pytanie tylko z jakim komfortem oraz jak bardzo bezpiecznie?

 

Czy ma znaczenie na czym będzie leżał mój materac TEMPUR?

 

Tak. Ma fundamentalne znaczenie i potwierdzają to Klienci w naszych sklepach stacjonarnych.

Kładąc się na konkretnym modelu materaca można powiedzieć o nim wiele rzeczy. Że jest miękki, twardy, stabilny itp. Zaprojektowaliśmy test, w którym Klienci kładli się na konkretnym modelu Tempur. Materac był przenoszony na zupełnie różne stelaże. Klienci byli zgodni, że materac zupełnie zmienia swoje właściwości w zależności od stelaża na jakim jest położony. To stelaż przejmuje cały ciężar ciała. Odpowiada za prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Na odpowiednim stelażu materac podąża za nim i pracuje ze 100% funkcjonalnością.

 

Dodatkowa korzyść to co najmniej dwukrotne przedłużenie żywotności materaca oraz prawidłowa cyrkulacja powietrza.

 

 

W nocy poprawiam swoją poduszkę, bo się ‘’ubija’’. Czy poduszka TEMPUR jest inna?

 

Zdecydowanie inna. Prawidłowo dobrana przez konsultanta poduszka TEMPUR odciąża wrażliwe mięśnie szyi. Kładziemy głowę i zapominamy o tym, że leży na poduszce. Klienci zabierają ze sobą swój ulubiony model na wyjazdy, ponieważ jak się człowiek przyzwyczai do komfortu, to ciężko wrócić do zwykłej poduchy :)

 

 

Kupiliśmy system do spania TEMPUR i minął już drugi dzień a wstajemy połamani! Co się dzieje?!

 

Spokojnie. To normalna reakcja naszego organizmu. W momencie, kiedy nasz organizm dostanie potężną dawkę komfortu nie wie za bardzo co się dzieje :) Okres adaptacji do nowych warunków spania dochodzi do 30 dni. W tym czasie nasze ciało przestawia się. Przeważnie po 2-3 tygodniach Klienci nie chcą już wstawać z materacy TEMPUR :)

 

Jaka jest gęstość materiału TEMPUR?

 

85kg/m3.

 

Wszelkie prawa autorskie są zastrzeżone. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie bez zgody właściciela Matearssi.pl jest zabronione.

pixel